Edebi DenemelerYazınsal Denemeler

Şimdi Gelsen…

Neler değişir acaba ?

Şimdi gelsen neler değişir acaba? Mesela bahar gelir mi sen gelince? Ağaçlar çiçek açar, kuşlar cıvıldar, denizler ısınır mı sen gelsen? Sonra sokaklarda çocuklar koşuşturur mu? Sen gelsen susar mı vızıldayan sobaların sesi. Sen gelsen susar mı acaba kalbimin sesi.

Sen gelsen mesela. Nasıl denir bilmiyorum ama sana dair içimde bir şeyler uyanır mı? Uzun zaman oldu biliyorsun. O kadar çok bekledim ki, senin gelmenden umudumu kesmiş halde olsam da, bekledim. Elbet dedim hep. O bir gün gelecek. Bir gün bende bahar nedir öğreneceğim, mavi suları göreceğim, çiçekleri koklayacağım dedim hep.

Yıllar katar sıraları gibi hızlıca geçip gidiyor. Sürekli devam eden bir katar. hiç durmuyor, hiç mola vermiyor. Makinisti de yorulmuyor anlaşılan. Zaman, katarın sadık yolcusu. Durmadan geçiyor, durmadan gidiyor. Benim durağım mı yanlış acaba? Yanlış yerde mi bekliyorum her şeyi. Halbuki buranın da bekleme koltukları var. bir istasyon saati var. Bir kulübesi var. Gerçi kulübe hep boş, bilet kontrolü yapan da yok. Yanlış yerde miyim acaba?

Neyse sen gelsen diyordum. Gerçi şu saatten sonra gelsen ne olacak bilmiyorum. Mesela senin neye benzediğini, nasıl koktuğunu ve nasıl sevdiğini unuttum çoktan. yüzün hatıralarımda bile silik görünüyor. Bir ben var mıydı suratında ya da kaşının kenarında bir yara. Hepsini unuttum.

Neyse sen gel de bakarız bi çaresine…

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Bloglar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu da ilginizi çekebilir

Close