Güncel MevzularMuhabbet

Ölümcül Makineler

Teknolojinin yok ettiği Dünya, Sevgi felsefesine karşı

Youtube da bol bol reklamlarını ve fragmanlarını izlediğim bir filmdi Ölümcül Makineler. Filmin başında ve fragmanında geçen bütün aksiyonlar tam benlik bir film  olduğunu gösterdi. Film insanların teknolojilerinin doruğuna vararak, Medusa isimli bir silah ile büyük şehirleri yok etmesinin hikayesidir. Bu yok oluştan sonra Dünya iki kısma ayrılıyor. Bir yanda paletler üzerinde hareket eden şehir ve kasabalar, diğer yanda ise yerleşik ve alışılmış sistem ile yaşamaya devam eden topluluklar.

Hester Shaw – Ölümcül Makineler

Filmde ana karakterimiz Hester Shaw ve onun yol arkadaşı Tom’un, Thaddeus Valentine ile savaşlarını izleyeceğiz. Geçmişte bütün şehirleri yok eden Medusa isimli silahı tekrar canlandırarak Dünya’nın hakimi olmak isteyen Thaddeus’un, yerleşik hayata sahip olan toplulukları koruyan büyük duvarı yok etme çabasını göreceksiniz. Bu uğurda onlarca canı feda eden gözü dönmüş bu adamın, Hester Shaw ile olan mücadelesi çerçevesinde gelişen olaylar örgüsü filmi oluşturuyor.

Hester’ın annesinin katili olarak suçladığı Thaddeus ile arasındaki bağı ise filmi izleyenler bulsun. Filmin en güzel yönü ise fantastik bir film olması. Yani devasa şehirlerin hareket etmesi ve yine hareket eden diğer şehir ve kasabaları yutması çok güzel sahneler oluşturuyor.

Kurgusal bir film ama gerisinde gayet güzel işlenmiş bir senaryo ve oyunculuk mevcut. Filmi izleyeceklere tavsiyem, keyfini çıkarın.

Filmin başrol karakteri olan Hester Shaw’ı Hera Hilmarsdóttir oynuyor. Yardımcı oyuncu Tom rolünde ise Robert Sheehan’ı izliyoruz. Filmin baş düşman karakteri ise benim için V for Vandetta ile zirveye çıkmış olan Hugo Weaving. Thaddeus Valentine karakteri ile yine çok sağlam bir oyunculuk sergilemiş.

Editör Değerlendirmesi

Senaryo - 7.3
Karakterler - 9.5
Görsel Efektler - 9
Oyunculuk - 8.3
Mantık - 8.9

8.6

10 Üzerinden

Tamamen kişisel bir değerlendirmedir

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Bloglar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu da ilginizi çekebilir

Close