Kitaplar

Gizliajans – Alper Canıgüz

Gerçeklerin yalanlar ile aynı renkte olduğu bir hikaye.

Gizliajans – Alper Canıgüz’ün gerçeklik ile hayal gücünü harmanladığı bir kitap. bohem bir baş karakterin, başından geçen olayların içinde, nerede ve nasıl durduğunu anlamaya çalıştığı bir roman. Biraz polisiye, biraz bilim kurgu ve biraz da aşk romanı demen olur herhalde.

Alper Canıgüz

Kitabın ana karakteri olan ve olayları kendi sesinden anlatan metin yazarı Musa. Musa’nın çevresinde gelişen ve aslında ondan bağımsız olan ama onun merkezinde olan olaylar zinciri.

Musa bir ajansın iş teklifini kabul ederek çalışmaya başlar. Olayların gelişimine bir anlam yüklemediğinden ilk başlarda sadece yaşamayı seçer. Derken aşkı bulan Musa’nın hayatı bu ilişki ile iyice karışır. İçkiye düşkün olan Musa’nın aniden bulduğu aşk, garip bir ajansta yaşadığı olaylar, ev arkadaşı ve komşularının yaşattıkları derken, Musa içinden çıkılmaz bir karmaşaya düşüverir.

Kitap günümüzde geçen bir hikayeyi anlatıyor. Bohemlik sarmalına düşmüş bir insanın birden uzaylılar, dedektifler ve örgütler ile iç içe bulunduğu bir karmaşaya düşüşünü anlatıyor.

Ben kitaplar hakkında detay vermem. Okumak isteyenler okuyabilir. Ama kitap sürüyleyici, heyecanlı ve sıradan. Kesinlikle bir edebi başyapıt değil. Ama vaktiniz var ise rahatlıkla okuyabileceğiniz ve eğlenebileceğiniz bir kitap.

Gizliajans – Alper Canıgüz

Kitap Değerlendirme

Kapak Tasarım - 9.1
Yazım Dili - 8.9
Kurgu - 9.4
Karakterler - 5
Mantık - 5.8

7.6

10 Üzerinden

Tamamen kişisel zevklerime göre değerlendirimiştir.

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Bloglar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir