Kitaplar

Felidae – Akif Pirinçci

Ölüm, her canlıyı bulacaktır.

Felidae, Francis ve onun yeni taşındığı mahallesinde başına gelen ilginç olayların hikayesi. Francis, insan sotu Gustav ile beraber yeni bir eve ve mahalleye taşınır. Francis yeni evini ve mahallesini tanımak amacı ile evinden çıkar ve olaylar zinciri başlar.

İnsanoğlunda alışık olduğumuz entrika ve benzeri insani olarak adlandırdığımız duyguları, başka canlı türünde ustalıkla anlatan yazar, yer yer kedilerin gerçekten bu kadar komplike canlılar olduğuna dair içinizde şüphe uyandırıyor. Peş peşe işlenen cinayetler, geçmişe ait mistik hikayeler ve gerçeklerin yanıltıcı büyüsü ile roman sizi sürüklüyor.

İşte böyledir insanoğlu; o kötüdür, kalleştir, hilekardır, bencildir, açgözlüdür, korkunçtur, dalidir, sadisttir, çıkarcıdır, kana susamıştır, ziyankardır, vefasızdır, riyakardır, kıskançtır ve hepsinden önemlisi boş kafalı bir aptaldır. İnsanlar. İşte böyledir insanlar. – Pascal

Paris, France – May 12, 2001: Akif Pirincci, German writer. (Photo by Ulf ANDERSEN/Gamma-Rapho via Getty Images) -Felidae

Kahramanımız Francis meraklı, atak ve cesur kişiliğine, kusursuz zekasını ekleyerek cinayetleri çözmeye çalışıyor. Bu uğraşı sırasında ev dostu Gustav, Archie ve diğer insanların yanında, türdeşleri olan Mavi sakal, Kong, Hermann’lar, Pascal ve diğerleri ile gel gitlerin içinde savaş veriyor.Her cinayette biraz daha yaklaştığı katile, onu yakalamak için değil, anlamak için çabaladığını hissettiriyor.

Felidae Geri Dönüyor

1982 yılından gelen bir hayaletin ve onun kutsallığına inanmış müritlerinin gölgesinde soruşturmayı yürüten Francis, yer yer çok zor durumlarda kalsa dahi, asla pes etmiyor. Katilin geçmişten gelen kutsal amacı sizleri hayretler içinde bırakacaktır.

Bir zamanlar çocuk yapmayı arzulayanların, dünyaya yalnızca yabancı insanlar getirdiklerini görmek, bütün insanların paylaşmak zorunda oldukları bir kader miydi? – Francis

Kitap Almanya’da 3 milyon adet satmış bir bestseller. Yazar İstanbul doğumlu ve sonrasında Almanya’da yaşayan Akif Pirinçci.

Ben şahsen çok beğendim ve bir nefeste okudum kitabı. Sizinde kesinlikle seveceğinizi biliyorum. Felidae dünyasını çok güzel bir betimleme ile anlatan kitap, bazı anlarda etrafınızda bulunan kedilerin gerçekten kitapta olduğu gibi olsa neler olacağını size düşündürtüyor.

Felidae – Akif Pirinçci

Felidae sonuç olarak alınması ve okunmasını tavsiye ettiğim kitap ile sizde insancıl dediğiniz duyguların o kadar da insancıl olmadıklarını görebilirsiniz.

Kitap Değerlendirmesi

Kapak Tasarım - 8.2
Yazım Dili - 9.3
Kurgu - 9.4
Karakterler - 9.2
Mantık - 7.6

8.7

10 Üzerinden

Kişisel Tecrübelerimden İbarettir.

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Bloglar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir